Sjöström champion igen – avslutade året med hattrick

Kuskligorna på landets travbanor 2021

Arvika
1) Paw Mahony, 5-1-1
2) Marcus Hultman 4-0-1
3) Peter Ådefors 3-1-1
Färdigtävlat 2021

Axevalla
1) André Eklundh 30-13-16
2) Carl Johan Jepson 27-24-22
3) Björn Goop 11-20-13
Kvarvarande tävlingar: 26/10, 2/11, 9/11, 16/11, 27/11, 7/12, 14/12, 21/12, 31/12

Bergsåker
1) Daniel Wäjersten 30-14-21
2) Magnus A Djuse 19-15-12
3) Mats E Djuse 17-19-24
Kvarvarande tävlingar: 27/10, 6/11, 11/11, 17/11, 23/11, 28/11, 4/12, 9/12, 15/12, 22/12, 29/12

Boden
1) Sandra Eriksson 22-11-12
2) Ulf Ohlsson 16-16-11
3) Ove A Lindqvist 16-12-11
Kvarvarande tävlingar: 28/10, 5/11, 15/11, 25/11, 2/12, 12/12, 20/12

Bollnäs
1) Ulf Ohlsson 23-19-7
2) Mats E Djuse 17-15-16
3) Magnus A Djuse 13-6-5
Kvarvarande tävlingar: 28/10, 5/11, 12/11, 18/11, 24/11, 30/11, 10/12, 17/12

Dannero
1) Daniel Wäjersten 11-2-1
2) Ulf Ohlsson 7-4-4
3) Magnus A Djuse 5-5-2
Färdigtävlat 2021

Eskilstuna
1) Andreas Lövdal 16-6-4
2) Ulf Ohlsson 13-9-9
3) Jorma Kontio 13-7-13
Kvarvarande tävlingar: 26/10, 6/11, 7/11, 15/11, 23/11, 30/11, 6/12, 13/12, 21/12

Färjestad
1) Björn Goop 22-18-13
2) Carl Johan Jepson 20-16-16
3) Ulf Ohlsson 11-12-6
Kvarvarande tävlingar: 30/10, 8/11, 15/11, 22/11, 29/11, 4/12, 13/12, 27/12

Gävle
1) Mats E Djuse 18-11-8
2) Ulf Ohlsson 15-18-12
3) Örjan Kihlström 15-11-5
Kvarvarande tävlingar: 29/10, 13/11, 23/11, 2/12, 7/12, 19/12, 30/12

Hagmyren
1) Mats E Djuse 21-13-17
2) Ulf Ohlsson 15-8-11
3) Magnus A Djuse 9-8-4
Färdigtävlat 2021

Halmstad
1) Johan Untersteiner 23-17-20
2) Stefan Persson 17-19-20
3) Conrad Lugauer 16-6-8
Kvarvarande tävlingar: 8/11, 21/11, 29/11, 6/12, 16/12, 23/12

Hoting
1) Micael Melander 6-9-1
2) Bo Eklöf 4-1-2
3) Rikard N Skoglund 3-0-1
Färdigtävlat 2021

Jägersro
1) Conrad Lugaer 27-17-8
2) Adrian Kolgjini 24-15-9
3) Thomas Uhrberg 23-27-30
Kvarvarande tävlingar: 30/10, 2/11, 10/11, 19/11, 20/11, 30/11, 8/12, 15/12, 21/12

Kalmar
1) Stefan Persson 19-15-15
2) Johan Untersteiner 15-8-6
3) Fredrik Persson 11-14-15
Kvarvarande tävlingar: 29/10, 5/11, 16/11, 26/11, 3/12, 10/12, 18/12

Lindesberg
1) Mika Forss 9-6-5
2) Claes Sjöström 6-4-2
3) Carl Johan Jepson 5-6-7
Färdigtävlat 2021

Lycksele
1) Hanna Olofsson 3-1-2
2) Sandra Eriksson 3-0-1
3) Mats Gällerstedt 2-2-1
Färdigtävlat 2021

Mantorp
1) Carl Johan Jepson 13-14-16
2) Stefan Persson 9-8-10
3) Ulf Ohlsson 9-5-8
Kvarvarande tävlingar: 1/11, 8/11, 22/11, 5/12, 13/12, 20/12

Oviken
1) Peter Eriksson 5-4-0
2) Robert Skoglund 5-0-0
3) Micael Melander 4-1-5
Färdigtävlat 2021

Romme
1) Ulf Ohlsson 26-23-12
2) Jörgen Westholm 19-9-10
3) Rikard N Skoglund 17-12-9
Kvarvarande tävlingar: 30/10, 4/11, 9/11, 16/11, 19/11, 26/11, 3/12, 9/12, 14/12, 18/12, 23/12, 28/12

Rättvik
1) Jörgen Westholm 16-8-1
2) Oskar J Andersson 8-7-5
3) Mats E Djuse 8-6-7
Kvarvarande tävlingar: 1/11,

Skellefteå
1) Sandra Eriksson 16-10-5
2) Ove A Lindqvist 10-5-13
3) Hanna Olofsson 9-6-3
Färdigtävlat 2021

Solvalla
1) Örjan Kihlström 83-62-46
2) Jorma Kontio 69-41-42
3) Björn Goop 44-32-24
Kvarvarande tävlingar: 27/10, 29/10, 31/10, 3/11, 10/11, 12/11, 14/11, 17/11, 19/11, 24/11, 26/11, 27/11, 1/12, 3/12, 8/12, 10/12, 15/12, 17/12, 22/12, 26/12

Solänget
1) Daniel Wäjersten 12-5-5
2) Mats E Djuse 6-7-6
3) Stefan Edin 6-4-4
Färdigtävlat 2021

Tingsryd
1) Johan Untersteiner 6-5-2
2) Fredrik Persson 5-3-2
3) Kevin Oscarsson 4-5-4
Färdigtävlat 2021

Umåker
1) Mats E Djuse 24-12-10
2) Ulf Ohlsson 11-7-7
3) Magnus A Djuse 9-9-3
Kvarvarande tävlingar: 2/11, 12/11, 20/11, 29/11, 14/12, 25/12

Vaggeryd
1) Stefan Persson 12-4-4
2) Kevin Oscarsson 6-2-4
3) André Eklundh 5-7-1
Färdigtävlat 2021

Visby
1) Claes Sjöström 26-11-9
2) Petter Karlsson 12-18-11
3) Thomas Jonsson 12-13-15
Färdigtävlat 2021

Åby
1) Robert Bergh 48-28-21
2) Johan Untersteiner 46-35-22
3) Carl Johan Jepson 20-27-25
Kvarvarande tävlingar: 28/10, 3/11, 6/11, 11/11, 14/11, 18/11, 25/11, 1/12, 9/12, 11/12, 22/12

Åmål
1) Stefan Persson 7-4-1
2) Magnus Jakobsson 6-4-7
3) Kristian Lindberg 4-4-4
Färdigtävlat 2021

Årjäng
1) Carl Johan Jepson 12-6-8
2) Magnus Jakobsson 9-7-9
3) Björn Goop 8-4-3
Färdigtävlat 2021

Örebro
1) Björn Goop 13-5-9
2) Rikard N Skoglund 12-9-5
3) Ulf Ohlsson 11-13-16
Kvarvarande tävlingar: 28/10, 4/11, 18/11, 25/11, 2/12, 11/12, 29/12

Lars-Ove Pettersson, Kanal 75

Nu finns alla start- och resultatlistor på en ny webbsida. Du hittar den här https://print.atg.se
Nyheter, reportage och andra texter kommer fortsatt att finnas här på Kanal75.se men start- och resultatlistor försvinner inom kort.
Om ni sökt och inte fått inloggningsuppgifter till nya sidan för start- och resultatlistor skickade till er under vecka 41 så ber vi er kontakta er avtalsansvariga eller startlistor@atg.se.”

All entries and results are now available on a new website. You can find it here
https://print.atg.se.
News, articles and other texts will still be available here on Kanal75.se but entries and results will disappear shortly.
If you have applied for and have not received a login to the new website for entries and results sent to you during week 41, we ask you to contact your contract manager or to startlistor@atg.se

Senaste inlägg om resultat, tips och nyheter:

You can leave a response, or trackback from your own site.

Skriv en kommentar